بازی حکم وان ایکس یک 1XYek

0
516
Rate this post

این پست درباره بازی حکم وان ایکس یک 1XYek است. حکم یکی از بهترین بازی ها برای شرط بندی است که در سایت وان ایکس یک با بهترین امکانات وجود دارد و می توانید به راحتی بازی کنید برای کسب اطلاعات بیشتر با سایت وان ایکس یک همراه باشید.

بازی حکم وان ایکس یک

بازی حکم وان ایکس یک

اسم سایت : وان ایکس یک 1XYek

زبان سایت :
فارسی ، انگلیسی ، کردی

اپلیکیشن موبایل :
 دارد

بونوس خوش آمدگویی :
 دارد

آموزش بازی حکم :

در میان بازی‌های ورق حکم نزد ایرانیان از محبوبیت زیادی برخوردار است. در گونهٔ چهارنفری حکم بازیکنان دوبه‌دو یار یکدیگرند.

اساس برد و باخت در هر «دور بازی» بر برنده شدن در «هفت بازی» یا «هفت دست بازی» استوار است و اساس برنده شدن در هر دست بازی کسب هفت امتیاز است که به هر کدام از این امتیازها هم «دست» می‌گویند و برنده شدن هر امتیاز را اصطلاحاً «دست‌گرفتن» می‌گویند. پس مثلاً ممکن است در بازی پنجم از هفت بازی گروه بازنده شش دست گرفته باشد و گروه برنده هم که هفت دست گرفته‌است. در گونهٔ چهارنفر امتیازها برای تیم لحاظ می‌شود و نه فرد.

ترتیب ارزش کارت ها در بازی حکم :

اصل قانون و روش بازی حکم بر پایه ارزش بندی کارت ها است .

در بازی حکم ترتیب کارت ها بر این اساس است :

آس از همه کارت های یک خال با ارزش تر است . بعد از آس ترتیب ارزش از زیاد به کم به نحوه زیر میباشد :

شاه،بی بی، سرباز، ۲٫۳٫۴٫۵٫۶٫۷٫۸٫۹٫۱۰

اما نکته اصلی اینجاست که ارزش برگی که خال حکم را داشته باشد ، از همه کارتهای خالهای دیگر بیشتر است . یعنی مثلا اگر حکم دل باشد ، ۲ دل ارزش بیشتری نسبت به آس پیک دارد .

روش انجام بازی حکم:

بعد از تعیین شدن حاکم و پخش شدن کامل ورقها ، بازی آغاز می شود . حاکم باید شروع کند و یک برگ را روی زمین بیاندازد . سپس از سمت راست حاکم ، دور می چرخد و هرکس باید یک برگ از همان خالی که حاکم بازی کرده بود روی زمین بیاندازد . وقتی هر چهار بازیکن کارت خود را روی زمین انداختند بررسی می کنیم کدام کارت از بقیه با ارزش تر است و آن کارت متعلق به هر بازیکنی بود ، امتیاز آن دست به گروه آن بازیکن میرسد . در این حالت گفته میشود که آن گروه یک دست میگیرد . سپس این چهار کارت به عنوان یک دست گرفته شده حساب میگردد . حال کسی که دست قبل را گرفته بود باید شروع کند و به دلخواه یک کارت را روی زمین بیاندازد تا بازی به همین نحو ادامه پیدا کند . اما نکته اینجاست که اگر کسی هیچ کارتی از خالی که بازی می شود نداشته باشد می تواند یکی از کارهای زیر را انجام دهد :

بریدن : در بازی حکم اگر کسی کارتی از خالی که بازی می شود را نداشته باشد میتواند یک برگ از خال حکم را بازی کند و در اینصورت از آن جایی که ارزش کارت حکم از کارت های دیگر بیشتر است ، دست متعلق به او می شود . اما نکته اینجاست که اگر شخص دیگری هم کارت آن خال را نداشته باشد و او هم کارت حکم بازی کند یا به اصطلاح ببرد ، از بین این دو نفر کارت حکمی که ارزش بالاتری داشته باشد دست را می گیرد .

رد دادن : در بازی حکم اگر کسی کارت خالی که بازی می شود را نداشته باشد اما نخواهد کارت حکم بازی کند یا به اصطلاح ببرد ، میتواند یک کارت نامربوط از خال دیگری را بازی کند که به این کار رد دادن میگویند.

رد دادن به دو دلیل ممکن است اتفاق بیفتد :

۱. بازیکن علاوه بر اینکه کارت خال بازی را ندارد ، کارت حکم هم نداشته باشد .

۲. بازیکن حکم داشته باشد اما نخواهد دست بگیرد ؛ چراکه یارش در هرصورت کارت سر آن دست را آورده و در هر حال آن دست را می گیرند .

شروع بازی :

در لحظه ورود به بازی با تصویر زیر مواجه میشویم که باید مبلغ شرط را مشخص کنیم .

بازی حکم در وان ایکس یک

حاکم باید حکم خود را انتخاب کند که در اینجا حکم “دل” را انتخاب کردیم .

بازی حکم در وان ایکس یک

بازی شروع شده و از سمت راست بازیکنان برگه های خود را انتخاب میکنند .شخصهای روبرو با هم اصطلاحا یار هستند.

بازی حکم در وان ایکس یک

هرتیم زودتر به امتیاز 7 برسد بازی را برده است که در اینجا تیم حریف برنده شده است.

بازی حکم در وان ایکس یک

موفق باشید…

سوالات متداول

در سایت وان ایکس یک برای بازی حکم چند دیلر وجود دارد ؟

در بازی حکم وان ایکس یک چندین دیلر وجود دارد و می توانید هر یک را تجربه کنید.

وان ایکس یک زیر مجموعه مونتیگو است ؟

بله اسکریپت وان ایکس یک بت از مونتیگو می باشد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید